Skoči na glavno vsebino

Razredna stopnja v Hiši eksperimentov v Ljubljani

Na Kongresnem trgu, enem izmed osrednjih trgov v Ljubljani, smo začeli naš poučni sprehod. Med malico smo uživali ob pogledu na Ljubljanski grad, Uršulinsko cerkev z izvirnim pročeljem in nebotičnikom. Učenci so videli vhod v Muzej iluzij in izrazili željo, da bi se radi zabavali v njem. Pot nas je vodila do makete prestolnice. Na maketi smo iskali mesto, kjer smo se trenutno nahajali. Pogled nam je segel do Frančiškanske cerkve, gradu, balkončka, na katerem je nekoč stala Primičeva Julija in do Prešernovega spomenika. Ustavili smo se pred Prešernovim spomenikom. Veselo in glasno smo zapeli dve pomladni pesmi in recitirali Prešernovo pesem Lipica. Po enem izmed treh mostov smo prečkali reko Ljubljanico in nadaljevali pot do mestne hiše, imenovane Magistrat. V arkadah dvorišča smo si ogledali vodnjak in razstavo. Potem smo si ogledali Robbov vodnjak, kjer so upodobljene reke Sava, Krka in Ljubljanica. Učenci so ob vodnjaku izvedeli, da imamo eno znamenito Robbovo delo v Slavini: oltar narejen iz marmorja, ki upodablja  Sveto Trojico.

Na ljubljanski stolnici smo občudovali sončno uro in bronasta vrata. Ta glavna »slovenska« vrata zaznamujejo 1250 let krščanstva med Slovenci. Tu je prikazana narodna zgodovina. V notranjosti smo opazovali Quaglijeve poslikave. Prehodili smo celo glavno ljubljansko tržnico in čez Zmajski most nadaljevali pot do Hiše eksperimentov. Uživali smo v več kot 50 eksperimentih, ogledali smo si razne dogodivščine, izdelovali velike mehurčke, prekolesarili sladkorno pot. Tu so bili učenci izredno radovedni in delovni.

Po končani zabavi nas je prijazen voznik Damjan varno pripeljal do šole v Košani.

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost