Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO
Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.
POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

8.3. 2021

9.3.2021

10.3.2021

11.3.2021

12.3. 2021

DOP. MALICA Črni kruh, ribji namaz,  čaj Beli kruh, mortadela, čaj Koruzni kruh, maslo, marmelada, mleko Sirni burek, čaj Makova štručka, sadni kefir
  »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA« mleko   »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE  -hruška«
KOSILO Zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s fižolom Kolerabna enolončnica, pizza Piščančja juha, polpeti v paradižnikovi omaki, pire krompir, rdeča pesa Zelenjavna enolončnica, pecivo Goveja juha, svinjska pečenka, pražen krompir, dušena sladko zelje
POP. MALICA Sadje Sadje Sadje Keksi, čaj Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

1.3. 2021

2.3.2021

3.3.2021

4.3.2021