Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

16.10.2017

17.10.2017

18.10.2017

19.10.2017

20.10.2017

DOP. MALICA Polbeli kruh, evrokrem, čaj Navadni jogurt s koruznimi kosmiči, sadje Graham kruh, maslo, med, čaj Francoski rogljiček, kakav, suho sadje Ovseni kruh, mortadela, olive, čaj
  Shema šolskega – kislo mleko
KOSILO Krompirjev golaž, jabolčna pita, limonada Fižolova enolončnica, domača pizza, kompot Cvetačna juha, puranji file v omaki, mlinci, zelena solata, sok Ohrovtova juha, ribji polpet, pire krompir s korenčkom, motovilec z jajcem, sok Jota, marmeladni njoki, kompot
V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.
* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen na oglasnih deskah.

9.10.2017

13.10.2017

DOP. MALICA Koruzni kruh, smetanov namaz, čaj Čokolešnik z mlekom, sadje Črni kruh, piščančja pašteta, čaj Polbeli kruh, suha salama, kisle paprike, čaj Sirova štručka, karamelno mleko
  “Shema šolskega sadja in zelenjave” – mandarina