Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

9.3.2020

10.3.2020

11.3.2020

12.3.2020

13.3.2020

DOP. MALICA Hot dog, čaj Črni kruh, maslo, med, čaj Koruzni kosmiči z mlekom, banana Ovseni kruh, mortadela, olive, čaj Polnozrnati rogljiček, kakav
KOSILO Kolerabna enolončnica, palačinke, kompot Korenčkova juha, pastičo, zelena solata s koruzo Ječmenova enolončnica, pecivo Goveji golaž. rumena polenta, rdeča pesa v solati, mandarina Piščančja juha, pečen ribji file, krompir z blitvo, jabolko
POP. MALICA Sadje Sadje Kruh, namaz Sadni kefir Keksi, sok

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

2.3.2020

3.3.2020

4.3.2020

5.3.2020

6.3.2020

DOP. MALICA Mlečni riž, sadje Beli kruh, evrokrem, čaj Koruzni kruh, sirček, čaj Polbeli kruh, suha salama, kisle kumarice, čaj Sirova žemlja, kakav
KOSILO Zelenjavna enolončnica s hrenovko, pecivo iz domače kuhinje, kompot Korenčkova juha, haše omaka, njoki, radič z jajcem v solati Goveja juha, svinjska pečenka, pražen krompir, zelena solata s čičeriko Fižolova enolončnica, jabolčna čežana s smetano Prežganka, piščančji file v omaki, široki rezanci, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Plazma keksi, čaj Sadje Sadni jogurt Sadje Sadje

24.2.2020

25.2.2020

26.2.2020

27.2.2020

28.2.2020

DOP. MALICA Beli kruh, puranja šunka, čaj Krof, domače mleko Črni kruh, sir, čaj Mlečni zdrob, suho sadje Ovseni kruh, kuhan pršut, čaj
KOSILO Jota z repo, kuhan hlebec z rozinami, kompot Zelenjavna rižota z mesom, zelena solata s fižolom, banana Zdrobova juha, pohan ribji file, pečen krompir, kitajsko zelje s koruzo Telečja obara, zdrobovi žličniki, štrukelj Piščančja juha, špageti s paradižnikovo omako in parmezanom, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Sadje Kruh, namaz Skuta Oki Doki Sadje Keksi, čaj

Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

(Skupno 4,935 obiskov, današnjih obiskov 2)