Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA
Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.
MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice bo 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila bo v začetku šolskega leta 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu).

Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA
Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica bo kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje…), v ceno pa je vključen tudi napitek.Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.
ALERGENI
POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI
SHEMA ŠOLSKEGA SADJA
JEDILNIK

17.12.2018

18.12.2018

21.12.2018

DOP. MALICA Mlečni zdrob, suho sadje Koruzni kruh, sirček, čaj Beli kruh, mortadela, kisla paprika, čaj Črni kruh. ribji namaz, čaj Polbeli kruh,  maslo, med, mleko

jabolko

navadni jogurt

KOSILO Bučna juha, piščančja  rižota z zelenjavo, zelena solata s fižolom Goveja juha, svinjska pečenka, pražen krompir, radič z jajcem Jota, orehovi štruklji, kompot Testenine z bolonez omako, zelje v solati Krompirjeva enolončnica, pizza
POP. MALICA Sadje Sadje Sadni jogurt Masleni keksi, čaj Sadje
 V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.
* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen na oglasnih deskah.

24.12.2018

25.12.2018

26.12.2018

28.12.2018