Varna točka UNICEF tudi OŠ Košana

unicefDruštvo Vita Pivka se pridružuje UNICEF-ovim varnim točkam, saj preko programa POMAGAJMO (sebi in drugim) že od leta 2009 predstavlja tako otrokom in mladim kot tudi ostalim »varno, informacijsko in izobraževalno središče«. Veseli nas, da so se na povabilo odzvali tudi trgovina Ajda v Pivki, OŠ Pivka in OŠ Košana ter Knjižnica Pivka.

Tako tudi na Pivškem soustvarjamo varno mrežo za otroke in mlade.

Kaj so Varne točke? Varne točke so prostori v različnih organizacijah, v katerih so ljudje, ki nudijo otrokom trenutno zaščito, pomoč ali zgolj nasvet v stiski. Ti so usposobljeni za pomoč otrokom in mladim, saj so opravili posebno izobraževanje, ki ga je organiziral UNICEF Slovenija. Varne točke so prepoznavne po posebni nalepki modro-bele barve: smejoči se hišici, ki je nameščena na vidno mesto ob vhodu v »varno točko«. Lokalni koordinator Varnih točk za občini Pivka in Postojna je Zveza društev Mladinski center Postojna.

Društvo Vita Pivka; Vir: Pivški list, januar 2016