Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 1,10 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

DAN  PONEDELJEK,

18.3.2024

TOREK,

19.3.2024

SREDA,

20.3.2024

ČETRTEK,

21.3.2024

PETEK,

22.3.2024

DOP. MALICA Ovseni kruh, sirček, čaj Polbeli kruh, puranja prsa, kumarice,  čaj Jagodni kefir, pletenka Pisan kruh maslo, marmelada, čaj Koruzna žemlja, kakav
  »Shema mleka«   »Shema sadja« mandarina
KOSILO Fižolova enolončnica, vaniljev puding s smetano Goveja juha, goveji zrezki v omaki, kruhovi cmoki, zelena solata s koruzo Bučna juha, mesna lazanja, kitajsko zelje v solati Piščančja obara z vlivanci, pecivo Goveji golaž, rumena polenta, zelena solata s fižolom
  Sadje Skuta Sadje Grisini Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik. Otrokom je vedno na razpolago pitna voda, manj sladkani čaj ali sadni sirup mešan z vodo.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

(Skupno 21.379 obiskov, današnjih obiskov 4)