Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,90 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

17.1.2022

18.1.2022

19.1.2022

20.1.2022

21.1.2022

DOP. MALICA Črni kruh, ribji namaz,čaj Navadni domači jogurt z koruznimi kosmiči, sadje Beli kruh, evrokrem, čaj Koruzni kruh, sirček, čaj Polbeli kruh, suha salama, sveža paprika, čaj
      Shema domačega mleka   Shema šolskega sadja in zelenjave«mandarina
KOSILO Ohrovtova juha, pečena piščančja prsa, pire krompir, špinača Kolerabna enolončnica, pizza Kisla repa s klobaso, ajdovi žganci, domač sadni kompot Korenčkova juha, svinjski zrezek v omaki, njoki, zelje v solati Testenine z milanez omako, parmezan,

motovilec s fižolom v solati
POP. MALICA Sadni jogurt Kruh, sadni namaz, čaj Sadje Sadje Grisini, čaj

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

10.1.2022

11.1.2022

12.1.2022

13.1.2022