Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 0,80 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN MLEKA

JEDILNIK

21.6. 2021

22.6.2021

23.6.2021

24.6. 2021

25.6. 2021

ZAJTRK Beli kruh, evrokrem, čaj Koruzni kosmiči z domačim mlekom, sadje Črni kruh, mortadela, rezina paradižnika, čaj Polnozrnati rogljiček, marelice, čaj Dan državnosti
KOSILO Piščančja obara, zdrobovi žličniki, pecivo Korenčkova juha, pastičo, zelena solata s koruzo Goveja juha, pohan ribji file, pečen krompir, paradižnik s kumaro v solati Ješprenj, hrenovka, sladoled
POP. MALICA Sadje Sadje Sadje Gosti sok

14.6. 2021

15.6.2021

16.6.2021

17.6. 2021

18.6. 2021

DOP. MALICA Ovseni kruh, puranja salama, kumarice, čaj Ovseni kruh, pašteta, čaj Črni kruh, ribji namaz, čaj Mlečni zdrob s čokoladnim posipom, jabolko Beli kruh, marmelada, čaj
  »SHEMA ŠOLSKEGA MLEKA
KOSILO Zelenjavno mesna rižota, zelena solata s fižolom Fižolova enolončnica, pecivo, kompot Goveja juha, svinjska pečenka, pire krompir, paradižnik in kumare v solati Porova enolončnica s krompirjem, hrenovka Njoki z bolonez omako, zelje v solati, sadje
POP. MALICA Sadje Sadje Keksi, čaj Gosti sok Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.

* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji in v prilogi na spletni strani.

7.6.2021

8.6.2021

9.6.2021

10.6. 2021