Skoči na glavno vsebino

Učna pot Beu kamen

Učenci od 1. do 4. razreda so 1. 4. 2015 izvedli naravoslovni dan z obiskom učne poti Beu kamen. Že z avtobusa so si ogledovali pokrajino in drevesa, ki jih je uničil lanskoletni žled.

Med potjo so spremljali tok reke Pivke, Parsko golobino in manjše gričke, za katere so izvedeli tudi imena. V Zagorju je učence čakala prijetna izkušnja – druženje z tamkajšnjimi učenci. Učiteljica Sabina je predstavila zgodovinske in naravne zanimivosti v okolici Zagorja. Po malici nas je pot vodila proti gradu Kalec, kjer smo si med potjo ogledali Kljunov ribnik, Laneno jezero … Tam so učenci opazovali star drevored, cvetoče zdravilno grmovje, orientirali smo se s kompasom. Nato smo pot nadaljevali po učni poti Beu kamen. Ogledovali smo si kamenje in razne izvire vode. Pot je bila res zanimiva in poučna. Ob zaključku poti smo bili veseli, da smo se spoznali z zagorskimi učenci in da oba kraja povezuje ista oseba – nadučitelj Filip Kete.

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost