TD – Ustvarjajmo iz različnih materialov

V sredo, 17.junija 2020, smo izvedli na OŠ Košana z učenci predmetne stopnje tehniški dan. Izdelovali smo izdelke iz različnih materialov. V osmem razredu smo izdelovali intarzijo iz furnirja. Motiv izdelka, ki so ga izdelovali je bil »mačje oko«. Pri delu je bilo potrebno veliko natančnosti, saj se je furnir različnih barv na sliki moral natančno prilegati drug zraven drugega.
Sedmošolci in šestošolci so izdelovali izdelke iz plastenk. Izbirali so med izdelavo avtomobila na elastiko ali vetrnico. Fantje so se večinoma odločili za avtomobil, dekleta pa za vetrnico.
Pri izdelavi smo uporabljali različno orodje in pripomočke za obdelavo plastenk.
Na koncu smo izvedli še tekmovanje v spuščanju »avtomobilčkov« na elastiko.

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost