Skoči na glavno vsebino

Dan poskusov

Na šoli smo cel dopoldan gostili mentorje iz e-Hiše, novogoriške hiše poskusov, ki so nam pripravili dejavnosti v dveh učilnicah. V eni so učenci iz papirja izdelovali lonček za svinčnike, in odkrivali fizikalne zakonitosti skozi opravljanje različnih poskusov. Odkrivali so vpliv svetlobe na delovanje vetrnice na sončne celice, moč hidravlike, kaj se dogaja z zvokom in zrakom v vakuumu, kako vidi naše oko in kaj se zgodi z lasersko svetlobo, ko jo pošljemo skozi vodo.

Druga učilnica je bila sodobno opremljena z računalniki in sestavljankami, s pomočjo katerih so učenci naredili preprostega robotka in ga s pomočjo računalnika programirali.

Tehniški dan je bil produktiven in poln novih odkritij, zato nam je čas hitro in lepo minil.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost