Skoči na glavno vsebino

Pastirska hiška

V torek, 20. 6. 2017, je našo šolo obiskal gospod Boris Čok. Gospod Čok je strokovnjak za gradnjo kamnitih pastirskih hišk. Najprej nam je pokazal, kako poteka gradnja hiške. Nato smo nabirali kamenje in začeli z gradnjo. 5. šolsko uro pa smo si v učilnici ogledali zanimiv dokumentarni film Pastirske hiške na Krasu, ki opisuje gradnjo različnih vrst kamnitih hišk. (Film si lahko ogledate na POVEZAVI.)

Po ogledu filma smo z gradnjo nadaljevali, čeprav je sonce že močno pripekalo. Tako stoji za našo šolo prava kamnita pastirska hiška. Za pomoč pri gradnji se gospodu Čoku iskreno zahvaljujemo, prav tako gre pohvala učiteljem in vzgojiteljem ter učencem in otrokom iz vrtca.

Pa še pomembno obvestilo: Pastirska hiška za našo šolo je namenjena v izobraževalne namene, zato prosimo, da se ne dotikate ali premikate kamenja.

(Skupno 215 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost