Skoči na glavno vsebino

Zdravi dan projekta Zdrava šola

V petek, 19.5.2017 smo na šoli preživljali »zdravi dan« v sklopu projekta Zdrava šola. Aktivnosti so se začele s pohodom na Gradišče, ki smo se ga udeležili učenci šole, otroci vrtca, starši, stari starši ter učitelji. Ko smo se vrnili na šolo, nas je pričakala čudovita sadna malica, ki so jo pripravile učiteljice s pomočjo nekaterih učencev. Okrepčali smo se lahko z doma narejeno vodo z okusom, petimi barvami smutija in sadnimi nabodali. Sledil je pozdrav koordinatorice projekta Zdrava šola gospe Nevenke Rozman ter predavanje dr. Mirjam Grmek s poudarkom na zdravi prehrani. Po predavanju smo imeli žrebanje, kjer so trije srečneži odnesli domov simbolične nagrade, sledila so še navodila, nato pa težko pričakovane delavnice. Prisotni smo lahko izbirali med osmimi delavnicami in sicer dvema kuharskima (peko kruha in izdelavo namazov ter peko palačink), petimi športnimi (odbojko, nogometom, vodeno vadbo za krepitev mišic trebuha, nog in zadnjice, plesom in gibalno družabno igro) ter eno ustvarjalno delavnico. Delavnice so vodili zaposleni oziroma učenci naše šole, udeleženci pa so lahko med njimi prosto prehajali.

Dan je hitro minil. Po delavnicah smo se okrepčali s kruhom, namazi in palačinkami, nato pa se prijetno utrujeni, siti in zadovoljni odpravili domov. Srečni smo bili, da nas je v naših dobrih namerah spodbujalo tudi sonce, ki nas je cel dan spremljalo, predvsem pa, da smo drug drugega spoznali v drugačni luči ter vsaj ta dan skupaj poskrbeli za svoje zdravje. Veselimo se podobnih dogodkov in upamo, da bo »zdravi dan« na OŠ Košana postal tradicionalen.

 

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost