Skoči na glavno vsebino

Projekt »Bodi prijatelj okolja«, zbiralna akcija odsluženega tekstila

Med ostalimi dejavnostmi, ki jih izvajamo v okviru projekta Ekošola, je bilo letos  tudi zbiranje odsluženega tekstila in obutve. Podjetje Intersoh d.o.o., z namenom smotrnejšega ravnanja z odpadki oziroma njihove predelave, v tem šolskem letu vodi projekt »Bodi prijatelj okolja«, v katerega se je vključila tudi naša šola.

Zbiralna akcija je potekala letos novembra in decembra. V tem času se je pred telovadnico nabralo 320 kg odsluženega tekstila in obutve. Oblačila, obutev in gospodinjski tekstil, ki ste ga pripeljali, bo podjetje sortiralo in pripravilo za reciklažo. Poleg tega, da ste z zbranim tekstilom prispevali k zmanjšanju odloženega tekstila in prispevali k manjši obremenjenosti okolja, je šolski sklad pridobil tudi denarni prispevek, ki znaša 12,80 €. Zato se vam lepo zahvaljujemo za vaše aktivno sodelovanje v akciji in vas že sedaj vabimo, da se nam še kdaj pridružite v takšnih ali drugačnih šolskih okoljskih aktivnostih.

Urška Tušar

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost