Skoči na glavno vsebino

Egg Hunt – Lov na velikončna jajca

Velikonočna jajca, hren, šunka in potica so prve asociacije na našo, slovensko veliko noč. A drugod po svetu veliko noč praznujejo na nam “čudne” ali vsaj drugačne načine.

Devetošolci smo se pri pouku angleščine poizkusili v lovu na velikonočna jajca ali kot to imenujejo angleži “Egg Hunt”.
Velikonočni zajec je po naši telovadnici raztresel prav posebna “angleška” velikonočna jajca, na katera so bile pripete angleške naloge in uganke. V treh skupinah smo poiskali skupno 14 jajc, rešili naloge in uganke, in bili za hitrost, iznajdljivost in pravilno rešene naloge nagrajeni s čokoladnimi jajci. Nato smo se seznanili še z običaji praznovanja velike noči po svetu.

Happy Easter Holidays!
Vesele velikonočne praznike!

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost