Skoči na glavno vsebino

Tačke pomagačke na obisku v vrtcu

V ponedeljek, 2. 12. 2013, je v vrtec na obisk prišla prav posebna ekipa – “Tačke pomagačke” – dva terapevtska psička s svojima spremljevalkama. V vrtcu so se otroci družili z njimi in ob zanimivih dejavnostih spoznali, kako se ob psu obnašati, kako delati z njim, kako pobirati pasje iztrebke (za vajo so bili kar iz plastelina) in kako voditi psička na sprehod.

Slovensko društvo za terapijo s pomočjo psov ”Tačke pomagačke” je bilo ustanovljeno leta 2007, katerega cilj je pomoč pri rehabilitaciji in izboljšanje počutja otrok, mladostnikov, starostnikov ter oseb s posebnimi potrebami.

Društvo je humanitarno, prostovoljno in nepridobitno združenje fizičnih oseb, z delovanjem v javnem interesu.

Društvo pridobiva sredstva za svoje delovanje iz članarin aktivnih in pasivnih članov, donacij posameznikov in podjetij ter fundacij iz tujine ter sponzorskih sredstev.

Več o društvu: POVEZAVA

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost