Pikin festival 2023

Učenci 1., 2., 3. in 4. razreda so bili na največjem otroškem festivalu v Sloveniji, na 34. Pikinem festivalu v Velenju. Festival je bil organiziran kot časovni stroj. Na dvorišču mladosti so si učenci ogledali čas pionirjev, dnevno sobo stanovanja in šolo nekoč. Ogledali so si stebre starih templjev in se seznanili kaj se je dogajalo 500 let p. n. št. Videli so modre mislece, filozofe in si ogledali ter spoznavali temelje kulture, ki so se pričeli v antični Grčiji. Videli so tudi srednjeveške viteze in njihovo opremo. V rdeči dvorani so ustvarjali in si naredili različne izdelke. Z nasmejanimi obrazi je bila vesela vrnitev domov iz različnih svetov, kamor potujemo v vsakdanjem življenju le v domišljiji. Zberimo ves pogum tega sveta, pravi Pika.