Skoči na glavno vsebino

Občinsko atletsko tekmovanje v Pivki

 

V sredo, 30. maja 2018, so učenci od 6. do 9. razreda obiskali Pivko, kjer so se udeležili občinskega prvenstva v atletiki. Vreme je bilo zelo primerno za izvedbo športnega tekmovanja.

Vsi učenci so najprej tekli na 1000 m. Sledilo je tekmovanje po posameznih disciplinah, ki so si jih lahko že prej izbrali. Tekmovali so v teku na 60 metrov, 300 metrov, skoku v daljino, metu vortexa, suvanju krogle ter za zaključek še v štafetnem teku 4 x 100 metrov. Tekmovali so v dveh starostnih kategorijah, letniki 2003-04 in 2005-06, ločeno po spolu.

Letos smo se v šolo vrnili z devetimi medaljami, od tega so bile 3 zlate, in z veliko drugimi dobrimi uvrstitvami. Posebno gre pohvaliti učenko 8. razreda Neli Morelj, ki je dosegla kar 3 medalje, zlato in dve srebrni, ter učenca 7. razreda Iana Črlenca, ki je prav tako dosegel 3 medalje, zlato in dve srebrni.

Medalje so dobili:

Neli Morelj (8. r.): zlata medalja na 300 m
srebrna medalja na 1000 m
srebrna medalja na 60 m
Tjaž Dolgan (8. r): bronasta medalja na 1000 m
Lana Biščak (8. r): bronasta medalja na 1000 m
Ian Črlenec (7. r): zlata medalja na 60 m
srebrna medalja v skoku v daljino
srebrna medalja na 300 m
Miha Morelj (6. r): zlata medalja na 1000 m              

Tudi v tekmovanju štafete, kjer se ne podeljujejo medalj, so se učenci odlično odrezali, saj so bile učenke druge (Neli M., Lana B., Tajda D., Manuela Š.), učenci (Tjaž D., Aleš D., Nejc Š., Mitja B.) pa so osvojili četrto mesto.

 

Učitelj: Matjaž Kešanski

 

(Skupno 777 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost