Skoči na glavno vsebino

Končni izlet devetošolcev – San Marino – Rimini – Mirabilandija, 12. in 13. 6. 2017  

Na dvodnevni končni izlet  smo odšli v ponedeljek, ob 5.00 uri zjutraj. Sledila je prijetna vožnja v Italijo. Preko pokrajin Furlanija Julijska krajina in Benečija smo po približno osmih urah vožnje prispeli v eno najmanjših in najstarejših državic na svetu – San Marino. Sledil je prijeten sprehod po mestu, kjer smo si za začetek ogledali vladno palačo, trdnjavo z obzidjem, cerkvico Sv. Martina … nato pa smo imeli na voljo še nekaj prostega časa za nakup spominkov, skupinsko fotografiranje in za pokušino prave italijanske pice.  Pot smo nadaljevali do Riminija, ki slovi po čudoviti, približno 20 km dolgi peščeni plaži ob Jadranskem morju. V hotelu smo se okrepčali z večerjo, nato pa se sprehodili po peščeni plaži in uživali ob sladoledu.  Najpogumnejši pa so si privoščili večerno kopanje v morju.  Drugi dan zjutraj smo se najprej okrepčali z okusnim zajtrkom, nato pa se z avtobusom zapeljali v Mirabilandijo, ki velja za drugi največji zabaviščni park v Italiji. Prostega časa za preizkus številnih adrenalinskih in vodnih pustolovščin v parku je bilo toliko, da smo posamezno atrakcijo preizkusili tudi večkrat zaporedoma. Dan poln zabave, adrenalinskih doživetij in »mokrote« nam je kar prehitro minil. Utrujeni in polni doživetij smo se v poznih večernih urah vrnili domov.

 

Alenka Valenčič

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost