Skoči na glavno vsebino

Narodni muzej Slovenije

V palači v središču Ljubljane hranijo bogate in dragocene zbirke predmetov od kamene dobe do novega veka, numizmatično in grafično zbirko.

Učenci od 1. do 4. razreda so doživeli utrip življenja prvih mojstrov taljenja rude, ki so živeli na koliščih. Na delavnici so se korak za korakom odpravili več tisoč let nazaj v preteklost na obisk h koliščarjem. Spoznali so njihovo življenje, okolje, v katerem so živeli, ter predmete, ki so jih vsak dan uporabljali. S koraki so tudi izmerili drevak, podoben tistim, s katerim so se prevažali koliščarji, in se naučili ugotoviti starost. Sestavili so maketo kolišča in naredili svoj izdelek.

Ogledali so si mumijo in zvedeli za njeno prekletstvo.

 

 

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost