Skoči na glavno vsebino

Medvedkom se rola

Medvedki v letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu Zdravje v vrtcu. V sklopu projekta smo celo šolsko leto spoznavali zakonitosti zdravega načina življenja.

V sklopu projekta in naše prednostne naloge vrtca, ki je v letošnjem šolskem letu gibanje, smo izvedli  rolarske urice. Vse od sredine aprila pa do sredine junija smo se v dveh skupinah vsak dan učili rolanja. Najprej smo se naučili poimenovati vse kose zaščitne opreme in pravilnega samostojnega nameščanja opreme. V prvih nekaj urah smo se spoznavali z rolanjem na travi, se učili pravilnega padanja in vstajanja ter se zabavali ob različnih igrah. V naslednjih urah pa smo se rolarskih vragolij učili na asfaltnih tleh. Naučili smo se, kako se pravilno sestopa s pločnika, prestopa ovire, vijuga, zavira, rola v krogu, rola v vlakcu …  Ob koncu smo preizkusili rolanje v paru in delanje »limonc« Postali smo čisto pravi rolarmojstri in rolarmojstrice. Kako izgledajo naše rolarske vragolije pa si lahko ogledate v fotogaleriji.

Vanja in Lara

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost