Skoči na glavno vsebino

Spominska obeležitev “Stara Sušica 2016”

V nedeljo, 10. 4. 2016, je na Stari Sušici potekala spominska obeležitev ob 72-letnici preboja sovražnega obroča in junaške smrti 19 borcev Istrskega odreda. Vsakokratne spominske slovesnosti se udeležimo tudi učenci OŠ Košana in jo popestrimo z lastnim kulturnim programom.

Poleg mladinskega pevskega zbora so nastopili še Gašper Zucconi s pesmijo Kuriček ter Nika Zadnik in Edina Vikić s poezijo upora. Srca pa je vsekakor ogrel nastop devetošolke Karin Samsa, ki je prebrala svoj spis – razmišljanje o vojni in njenih junakih, katerih dejanj se velikokrat premalo zavedamo. »Hvaležni moramo biti vsem, ki so takrat preživeli in vsem, ki so padli. Na vse moramo biti ponosni in jih ceniti, saj je to najmanj, kar lahko naredimo. Ne želimo si narediti korakov v njihovih čevljih, ker so že čevlji preživeli več kot mi sami. Ne želimo vedeti, kakšno je življenje v vojni, ampak vseeno moramo ceniti vse, ki so to kdaj doživeli. Bodimo hvaležni, da smo imeli in imamo vojake, ki so takrat in bi danes za nas dali življenje. Bodimo hvaležni, da imamo takšne junake.«

(Skupno 485 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost