Skoči na glavno vsebino

ND – V sadovnjaku

Dan je bil zanimiv in poučen, saj smo na domačiji Lenartovih na Stari Sušici videli in slišali marsikaj. Videli smo različne sorte jabolk, ki jih pridelajo v njihovih sadovnjakih, pa stiskalnico in sode, kjer zori jabolčni kis.

Pokušali smo jabolka in jabolčni sok. Nato smo se sprehodili do njihovega  sadovnjaka. Po poti smo prepevali in utrjevali jesenske pesmi, ki jih bodo učenci zapeli za otvoritev jesenske tržnice v podaljšanem bivanju.

Starejši učenci pa so naravoslovni dan povzeli takole: Šli smo na Staro Sušico, na domačijo Kvaternik, kjer smo si ogledali veliko vrst jabolk, kako se jih shranjuje, ločuje in pobira. Imeli smo tudi manjšo pokušino različnih vrst jabolk. Ko smo se posladkali, smo si ogledali njihov velik nasad jabolk. Tam smo nekaj jabolk tudi pobrali, ter pojedli nekaj domačih piškotov in se pogreli s toplim čajem. V šolo smo se vrnili zelo izčrpani.

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost