Skoči na glavno vsebino

Predaja ključa 2015

Končno je napočil čas, da postane osmi razred glavni, zato smo v četrtek, 11.6.2015, imeli predajo ključa. Najprej so se osmošolke prepričale, če so devetošolci pripravljeni na izzive, ki jih bodo srečali v naslednjih letih.

Fantje so se dokazali v hoji s petami, punce so dokazale da so odlične pri izzivih v kuhinji, vsi skupaj pa so dokazali, da pri pouku slovenščine ne spijo s tem, da so zrecitirali Prešernovo pesem Povodni mož. Naredili so tudi zaprisego ter se nato v rdečem fiču odpeljali iz osnovne šole.
Nato pa so bili devetošolci na vrsti, da se prepričajo, če lahko osmošolkam predajo ključ. Dokazale so, da znajo peti ter risati z zavezanimi očmi. Z zavezanimi očmi so tudi vohale začimbe, vendar jih je med to nalogo zmotil valj hladne vode. Nato so dobile vsaka svoj namig ter poiskale ključ.

Čeprav so bile osmošolke premočene, se je predaja ključa zaključila dobro. Osmošolke so postale glavne, devetošolci pa so šli novim dogodivščinam na proti.

Karin Samsa, 8. r.

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost