Skoči na glavno vsebino

Pomoč vrtcu iz Trsta

Spoštovani starši, dragi otroci!

V mesecu decembru smo prejeli prošnjo za pomoč. Občinski otroški vrtec »Modri delfin« iz Trsta vključuje otroke iz Trsta in okolice. Vzgojno-izobraževalno delo v skupinah poteka v slovenskem jeziku, na žalost pa Italija nima veliko posluha za potrebe slovenske manjšine, zato so se vzgojiteljice obrnile na našo šolo za pomoč. Njihovo skupino namreč obiskuje deček, ki ima sorodnike v naši okolici. Vzgojiteljice prosijo za otroške knjige v slovenščini (slikanice, kartonke, poučne knjige …)

Zato se obračamo na vas, starši in otroci.

Če imate doma knjigico, ki je ne potrebujete več, je pa dovolj ohranjena ali če ste neko otroško knjigo celo pripravljeni kupiti, vas prosimo, da jo prinesete v šolo – do 31. 1. 2014.

Knjige bomo v vrtec v Trstu dostavili osebno, otroci iz vrtca Modri delfin pa se bodo v spomladanskem času srečali z otroki iz našega vrtca. Mogoče jim obisk vrnejo tudi naši otroci in se na takšen način začne trajno čezmejno sodelovanje.

Iskrena hvala za vašo pomoč pri spodbujanju ohranjanja slovenskega jezika!

knjižničarka

Katja Čekada

(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost