Skoči na glavno vsebino

Srečanje z avtorico v okviru projekta NMK

Naša šola je že nekaj let vključena v projekt Naša mala knjižnica, ki je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev. S projektom si želi organizator – KUD Sodobnost – prispevati k bolj dostopnemu knjižnemu trgu ter ustvariti nove možnosti za povezovanje. Premagati želijo razdrobljenost evropskega trga, ki je posledica različnih jezikov in kulturnih razlik med državami članicami. 

Projekt poleg branja knjig iz nabora ter izpolnjevanja bralnega Ustvarjalnika ponuja še mnoge dodatne aktivnosti. Ena od teh je tudi srečanje z avtorjem. Tokrat smo imeli srečanje na daljavo z italijansko avtorico Susanno Mattiangeli, ki je med drugim napisala knjigo o Mini HB. Preko Zoom-a so učenci 4., 5., 6. in 7. razreda eno šolsko uro spremljali pogovor z avtorico. Nekaj najbolj pogumnih ji je tudi zastavilo vprašanja. Izvedeli smo, kaj jo navdihuje za pisanje, kako se je začela njena pot pisateljevanja, dala pa nam je tudi nekaj zelo konkretnih nasvetov, kako se lotiti pisanja zgodb.

 

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost