Skoči na glavno vsebino

Igraj se naprej! – tehniški dan

Tehniški dan je v torek, 10. 11. 2015, potekal pod okriljem treh organizacij, ki smo jih povabili na šolo: Zadruga Buna z. o. o., Pravična trgovina 3MUHE in Kulturno ekološko društvo Smetumet, ki skupaj z Informacijsko pisarno Evropskega parlamenta izvajajo  projekt »IGRAJ SE NAPREJ!«.

Obiskale so nas predstavnice vseh štirih in nam najprej osvetlile pot surovin, kot je bombaž, od bombažnih polij v državah, kot je Uzbekistan, do nas, potrošnikov. Z učenci so se pogovarjale o izkoriščanju delovne sile, tudi otrok, za to, da lahko mi kupujemo poceni izdelke. Učenci so v šolo prinesli različne odpadne materiale, že pri pouku likovne umetnosti načrtovali, kaj bodo iz njih izdelali, in se lotili izdelave. Pri tem so bili zelo prizadevni in ustvarjalni, in nastale so zelo lepe in zanimive igrače, kot je Košanski monopoli, punčka in medvedek iz blaga, zanimiv šah, palica za metanje iz blaga in lončke, v katere skušamo ujeti zamaške. Po predstavitvi igrač smo se z njimi fotografirali, skupaj z navodili so igrače potovale v Ljubljano. Tam bodo od 4. decembra dalje na ogled v slovenski pisarni Evropskega parlamenta kot del  igralnice, ki jo bodo skupaj z izdelki iz drugih šol otvorili slovenski poslanci v Evropskem parlamentu. Kasneje bo potovala po slovenskih šolah in vrtcih, in upamo, da bo obiskala tudi našo šolo.

Avtorica fotografij je Veronika Savnik

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost