Skoči na glavno vsebino

Klekljarski krožek

V letošnjem šolskem letu 2023/24 je na Osnovni šoli Košana potekal klekljarski krožek. H krožku je bilo vpisanih 9 učenk z nižje in višje stopnje. Vse učenke so se prvič srečale s to ročno spretnostjo in jo nekatere bolj, druge malo manj tudi osvojile. Spoznale in seznanile so se z osnovnim klekljarskim priborom (»bulo«, košaro, kvačko, bucikami, klekeljni, sukancem, papircem ali vzorčkom). S prepletanjem niti so osvojile začetne tehnike klekljanja, ki zajemajo slepi ris s slepimi postavki, izdelavo ovinkov, kvačkanje ali »heftanje. Izdelale so klekljane čipke živali kot so: mucke, polžki, slončki, delfini, tjulnji v omenjeni tehniki. Svoje klekljane izdelke, razstavljajo v Osnovni šoli v jedilnici. Vsem učenkam želim še veliko veselja in vztrajnosti pri prepletanju niti tudi v bodoče.

Nada Lederer

mentorica klekljarskega krožka

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost