Skoči na glavno vsebino

Zimski športni dan

V četrtek, 7. marca 2024, je bil za učence od 5. do 9. razreda organiziran športni dan na Krvavcu.

Na športni dan smo se odpravili z avtobusom izpred naše šole.

Ko smo prispeli, smo najprej pomalicali ter se čez nekaj časa odpravili z gondolo na smučišče. Nekateri učenci so se prvič peljali z gondolo, a so prav pogumno vstopili vanjo in hitro odkrili, da je vožnja zelo lepa. Dan je prinesel raznovrstno vreme. Nekaj časa je svetilo sonce, potem je bilo oblačno, nekje so nas pričakali pasovi megle, pa smučali smo skozi pasove umetnega snega, ki so ga zaradi primerne temperature lahko delali, na koncu pa je nekaj časa tudi padal pravi sneg. Smučarji so bili razporejeni v tri skupine in pod vodstvom učiteljev uživali v smučanju, nekateri so spoznavali nove proge in ob čudovitih razgledih z vrha Krvavca odkrivali območje Ljubljanske kotline in Kamniško-Savinjskih Alp. Prav tako je skupina sankačev uživala v spustih s hitrimi sanmi. V odmoru smo se dobili, se okrepčali ter kmalu nadaljevali z zimskimi radostmi.

Ura zbora na zgornji postaji gondole je prišla za nekatere veliko prehitro, saj je bilo na smučišču zelo zabavno.

Po aktivnostih smo se odpravili domov, kjer so nas z veseljem pričakali starši.

Športnega dne se je udeležilo 48 učencev, od tega je bilo 20 smučarjev in 28 sankačev.

         

Učitelj: Matjaž Kešanski

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost