Skoči na glavno vsebino

Športni dan – pohod na Vremščico

V četrtek, 12. maja 2022, smo se z učenci od 6. do 9. razreda, v okviru športnega dne, podali na pohod proti Vremščici.

Na pot smo se odpravili skozi vasico Čepno, saj smo hoteli raziskati še kakšno nevsakdanjo in drugačno pot. Vreme za pohod na Vremščico je bilo naravnost odlično, le za nazaj je bilo malce preveč toplo in sončno.

Iz Čepna smo po makadamski poti prišli do glavne ceste, kjer smo se razdelili v tri skupine, previdno prečkali cesto in se podali ob vznožje same Vremščice. Dobili smo se pri cerkvi Sv. Urbana, kjer smo se dobro okrepčali. Kmalu zatem smo se že  dobili na vrhu Vremščice, kjer smo se razgledali naokrog in naredili nekaj fotografij. Razgled sicer ni bil najboljši, saj je bil dan zelo soparen in je bila vrnitev prav zato malce težja, a na koncu smo vsi srečno prispeli nazaj v šolo, kjer nas je pričakalo okusno kosilo.

Vsem učencem čestitamo za osvojitev vrha Vremščice.

(Skupno 216 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost