Metuljčki za hospic

Prvošolci na OŠ Košana so še zelo majhni, a že znajo začutiti stisko bolnih, starejši ali brezdomnih ljudi. Čeprav so tako mladi in marsičesa še ne poznajo, so odprti za soljudi in se znajo vživeti v stisko sošolca, ki je doma pozabil lepilo, v telička, ki ga takoj po rojstvu odpeljejo od njegove mamice, v starejše in obnemogle, ki jim bolezen črpa življenjsko energijo. Ja, majhni so še, ampak čuteči in sočutni kot bi bili odrasli, včasih še bolj. Nič ne pomišljajo, ko je treba komu pomagati ali mu polepšati dan. Tokrat so se odločili, da obudijo nasmeh pri ljudeh, za katere skrbi društvo Hospic. Iz papirja so zgubali metulje in jih okrasili z različnimi vzorčki. Pri matematiki so šteli pike, ki so jih risali ter dodali različne like. Zelo so se potrudili in izdelali polno košarico metuljev. Želijo si, da bi njihovi metulji v ljudeh obudili spomin na brezskrbno mladost, na tople pomladne dneve, na igro vetra v laseh … Naj se jim želja uresniči …

 

 

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost