Skoči na glavno vsebino

Projekt Varno na kolesu

Že tretje leto se naša šola vključuje v projekt Varno na kolesu, ki ga organizira podjetje Butan Plin d.d. Namenjen je petošolcem in nadgrajuje ter bogati vsebine priprave na opravljanje kolesarskega izpita. Projekt poteka od septembra do konca marca in omogoča nemoteno opravljanje kolesarskega izpita v aprilu, maju in juniju. V tem šolskem letu smo se veliko naučili in za potrebe projekta tudi pripravili nekaj izdelkov: oblikovali smo oglasno desko o projektu, risali varno kolo, izdelali didaktično igro na temo kolesarjenja ter pripravili zgibanko, ki spodbuja vožnjo s kolesom. V juniju pa nameravamo odkolesariti na krajši izlet. Seveda nas prej čaka še opravljanje kolesarskega izpita.

V okviru projekta Varno na kolesu smo se letos udeležili regijske zaključne prireditve, ki je potekala 21. 4. 2017 na OŠ Martina Krpana v Ljubljani. Vse sodelujoče šole smo bile povabljene na oder, kjer smo prejeli priznanja in praktične nagrade. Poleg simpatične kulturne prireditve pa nas je na šolskem igrišču čakalo kar nekaj zanimivosti: ogledali smo si elemente varnega kolesa, se preizkusili na spretnostnem poligonu, občudovali “vragolije” spretnostnega kolesarja in se stehtali na prav posebnih tehtnicah, ki pokažejo našo težo ob različnih hitrostih. Nekatere pa je prijazna policistka celo vklenila!

Več o dogodku TUKAJ.

(Skupno 97 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost