Skoči na glavno vsebino

Voda ustvarja čudeže – naravoslovne delavnice

V četrtek nas je obiskal škrat Vodko in nas povabil na naravoslovne delavnice. Preživeli smo prijetno raziskovalno dopoldne pod mentorstvom gospe Irene Sušelj Šajn in Doris Komen – predstavnici podjetja Kovod.

Da je voda res čudežna tekočina in da ustvarja čudeže, so se učenci od 1. do 9. razreda prepričali ob izvajanju zanimivih vodnih poskusov. Sušili so jabolka in merili, koliko vode je prisotne v tem sadju, čistili so umazano vodo in sami naredili pravi mali čistilni sistem ter iskali predmete, ki se v vodo potopijo ali na njej lebdijo.

Poleg tega pa so se vnovič prepričali, da je voda pomembna tako za človeka, rastline kot tudi pester živalski svet, ki nas obdaja. Z veseljem smo se odločili sodelovati tudi v nagradnem natečaju z ilustracijami zgodbe o vodnem škratu. Želimo si, da bi bile tudi letos naše ilustracije najboljše, najbolj izvirne in najlepše in tako krasile zgodbico, ki bo izšla v posebni izdaji.

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost