Skoči na glavno vsebino
 

Obeležitev kulturnega praznika

V petek, 5. 2. 2016, smo na šoli obeležili slovenski kulturni praznik s krajšim kulturnim programom. Predstavljeni so bili literarni izdelki z naslovom Počasi, ki so jih ustvarjali prvošolci pod mentorstvom učiteljice Marije.

Osmošolci so pri pouku spoznali pesnitev Franceta Prešerna Povodni mož. Zatem so dobili nalogo, da se vživijo v eno izmed oseb, ki nastopajo v pesnitvi, in napišejo, kako so doživeli srečanje med lepo Urško in Povodnim možem. Na prireditvi smo poslušali pripoved ribiča in pripoved godca, ki ji je sledil harmonikarski nastop Jake Šajna. Učenci so si ogledali tudi diaprojekcijo o življenju in delu Franceta Prešerna.

Učenci 1. in 2. razreda pa so ustvarili čudovite portrete našega največjega pesnika in se ob njih fotografirali.

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost