Skoči na glavno vsebino

Oktober – mesec šolskih knjižnic

Na naši šoli smo praznovali mesec šolskih knjižnic v prijetnem vzdušju. V dveh tednih so knjižnico obiskale vse skupine šole: vseh devet oddelkov šole in štiri skupine vrtca. Z najmlajšimi smo prebrali pravljico, kaj zapeli in zaplesali.

Pogovarjali smo se o knjižnici, knjigah in naravi, ki se je obarvala v jesenske barve. Prvošolci in drugošolci so poslušali pravljico o levu v knjižnici. Ob pogovoru so ponovili, kaj smemo in česa ne v knjižnici. Za domačo nalogo so narisali leva v knjižnici. Tretješolci že veliko vedno in razumejo, pri pouku so začeli spoznavati kmetijo, zato smo si v knjižnici ogledali police z izobraževalnimi knjigami. Izbrali smo nekaj knjig o kmetiji, živalih na kmetiji, opravilih in stavbah. Narisali so nekaj oseb, živali in vozil na kmetiji, nato smo skupaj izdelali plakat. Četrtošolci zelo radi ustvarjajo, zato smo v sodelovanju z učiteljico likovne vzgoje izdelovali knjižne kazalke. Porisane so bile z obeh strani in na nekaterih so bile napisane zanimive misli. Z učenci petega razreda smo se pogovarjali o ilustracijah v knjigah, razmišljali smo o pomembnosti platnice pri izbiri knjige za branje. Zato so pri likovni umetnosti naredili nove platnice za njim znane knjige. Šestošolci že veliko pišejo, zato so v knjižnici pripovedovali o svojih najljubših knjižnih junakih. Te opise so doma tudi zapisali in ilustrirali. Sedmošolci so na naši šoli samo štirje. So se pa zato toliko bolj izkazali pri pisanju likovnih pesmi; carmina figuratum – in uživali so pri tem. Z osmošolci je v knjižnici tekel pogovor o branju, če radi berejo, zakaj da, zakaj ne. Razmišljali pa smo tudi o branju nekoč in danes. Svoje starše so povprašali, kaj so kot mladostniki radi brali in pripravili zanimive sezname. Devetošolke pa so se iz knjižnice podale v računalniško učilnico, kjer so z orodjem Tagxedo izdelovale oblačke iz besed. Ob tem so se zelo zabavale. Z njimi smo v računalniški knjižnici spoznavali še COBISS in možnosti, ki jih ta storitev ponuja.

Vse izdelke in fotografije smo razstavili pred knjižnico.

Vsi skupaj pa smo se strinjali, da so šolske knjižnice res zakon!

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost