Skoči na glavno vsebino

Med kolovrati

Ob zaključku mednarodnega projekta LANATURA, ki je potekal v Novi Gorici dne 4.12.2014, so v uvodni točki na povabilo KGZS nastopali učenci treh šol: OŠ Podgora Kuteževo, OŠ Dragotina Ketteja in OŠ Košana.

Ob spremljavi harmonike in petju so prikazali prejo na 9 kolovratov, ki so se vrteli kot izkušenim predicam. Učenke OŠ Kuteževo  so pod mentorstvom učiteljice Magdalene Logar  zapele pesmi Predica ter Sijaj sijaj sončece. Nastop je požel velik aplavz ter  celo  pohvale predavateljev, ki so sledili. Po nastopu so si učenci  ogledali razstavo polstenih izdelkov ter obiskali Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica, kjer so si ogledali vzrejališče plemenskih bikov ter laboratorij za kontrolo mleka.

mentorica: Tamara Urbančič

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost