Skoči na glavno vsebino

Poletne delavnice “Krepitev digitalnih kompetenc”

Na OŠ Košana nekateri učenci še ne počivajo in se pridno urijo v digitalnih kompetencah. Pod okriljem Projekta Krepitev digitalnih kompetenc Zveze za tehniško kulturo Slovenije ter Ministrstva za digitalno preobrazbo so učenci ta teden spoznavali osnove računalništva in varnosti na spletu. Odpravili so se tudi na teren ter fotografirali okolico in s pomočjo aplikacij prepoznavali okoliške rastline. Učili so se, kako z različnimi orodji fotografije obdelati in izdelati raznovrstne ter zanimive kolaže in montaže. Izdelane fotografije so dopolnili z lastnimi ilustracijami ter s pomočjo aplikacije Stop Motion Studio posneli pravo video pravljico naših krajev z naslovom Lačni potepuh. Varnost na spletu so poglobili in ponovili tudi s pomočjo orodja Minecraft Education in pripravili učinkovita navodila za krmarjenje po “igrici” z grafičnim orodjem Canva. Okrasili so si majice z uporabo naprave Cricut ter spoznali 3D tiskalnik in si natisnili uporabne predmete. Učenci so se res veliko naučili in preživeli čas koristno in zabavno.

Katja Čekada in Tina Kompare

 

 

 

Izvedbo projekta oziroma delavnice v okviru Programa usposabljanj otrok in mladih za krepitev digitalnih kompetenc ter spodbujanje in promocijo naravoslovnih in tehniških poklicev, sofinancira Ministrstvo za digitalno preobrazbo.

 

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost