Skoči na glavno vsebino

Spomladanska tržnica 2024

V četrtek, 25. 4. 2024,  smo uspešno izvedli tradicionalno spomladansko tržnico. Gre za dogodek, ki ob jesenski tržnici – kjer izmenjujemo pridelke in izdelke iz sadja in zelenjave – predstavlja dejavnost, ki spodbuja in ozavešča učence in starše o pomembnosti samooskrbe. Naša šola se zaveda, kako važna je vzgoja za skrb za okolje, za krepitev medgeneracijskih povezav ter zavedanja bogastva danosti, ki nam jih ponuja narava. Pri spomladanski tržnici učenci podaljšanega bivanja ob pomoči staršev in starih staršev ter sorodnikov posadijo in vzgojijo semena ter sadike ali semena prinesejo na tržnico in si jih izmenjujejo z ostalimi učenci.

Tržnico smo tudi letos obogatili s kulturnim programom, ki so ga pripravile šestošolke in sedmošolka z razredničarko, učenci 4. razreda pa so se pripravili in nam zapeli Zgodbo o prijateljstvu, na harmoniko pa nam je živahno zaigral šestošolec Jan. Učenci so spoznavali različne rastline: sadike zelenjave, sadja, zelišč in dišavnic; izmenjali smo si semena buč, fižola, soje in cvetlic, na obisku pa je je bil tudi simpatičen gospod jež.

Naj rastline rastejo in bogato rodijo!

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost