Predavanje Nene Dautanac

V torek, 27. 2. 2024 je na šoli potekalo predavanje za zainteresirane starše in strokovne delavce ga. Nene Dautanac z naslovom Drugačen ni napačen.

Ga. Nena Dautanac je ustanoviteljica Šole odličnosti, katere temeljno poslanstvo je razvijanje celostne posameznikove osebnosti in njegovih potencialov ter utrjevanje temeljnih vrednot ter visokih moralnih in etičnih načel. V dobri uri je spregovorila o tem, kako pomembno je zavedanje, da smo si ljudje različni, da isto situacijo interpretiramo povsem drugače in da je pričakovanje, da bo nekdo drugi ravnal tako kot mi, neutemeljeno, neustrezno in škodljivo za odnos. Poudarila je, da se lahko tudi strinjamo, da se ne strinjamo ter da je v odnosih vedno pomembna korektna in iskrena komunikacija ter spoštovanje naše različnosti.

Za vse nas je pripravila povzetke, rožico, srček in veliko listkov z lepimi in motivacijskimi zapisi.

Predavanje je bilo zelo prijetno in navdihujoče. Zanj smo ji zelo hvaležni, sedaj pa moramo teorijo, ki smo jo spoznali, še ozavestiti in prenesti v prakso.