Skoči na glavno vsebino

Obeležitev ob dnevu spomina na mrtve

Na petek pred jesenskimi počitnicami, tj. 27. 10. 2023, smo na šoli izvedli krajši kulturni program v počastitev dneva spomina na mrtve in na vse padle v boju med drugo svetovno vojno. Program smo sprva pripravili za komemoracijo ob spomeniku padlim NOB, ki pa jo je zaradi slabega vremena Zveza borcev Pivka odpovedala. Naši učenci Mihael Ivančič Tekavec, Damjan Petkovšek in Luka Lagoj so recitirali pesmi, ki so poudarjale željo po svobodi, po miru. Na violino je tri komemoracijske pesmi zaigral devetošolec Ian Avsec. Program sta povezovala osmošolca Agata Medved in Luka Lagoj. Učenci so program pripravili na pobudo predsednice Zveze borcev Pivka ge. Bože Pečko in pod mentorstvom učiteljice Anite Nedeljkovič Andlovic. Učenci in zaposleni OŠ Košana so se poklonili tudi s prižigom sveč na pokopališču in pri spomeniku v Dolnji Košani.

Besedilo: Anita Nedeljkovič Andlovic

Foto: Neva Brce

 

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost