Skoči na glavno vsebino

Udeležba naših učencev na medobčinskem otroškem parlamentu na OŠ Prestranek

Parlament 8

Včeraj so se štirje učenci naše šole: Ian Avsec, Klemen Rojc, Sara Krebelj in Agata Medved udeležili zasedanja medobčinskega otroškega parlamenta na OŠ Prestranek, ki so se ga poleg naših učencev udeležili še učenci iz OŠ Pivka, OŠ Prestranek, OŠ Miroslava Vilharja Postojna in OŠ Antona Globočnika Postojna. Učenci so se pogovarjali o letošnji temi  – Duševno zdravje otrok in mladostnikov. Naši učenci so odlično predstavili to, o čemer smo se pogovarjali na šoli v okviru šolskega otroškega parlamenta ter rezultate ankete, ki smo jo izvedli med našimi učenci od 5. do 9. razreda in je pokazala, da se tudi naši učenci borijo z različnimi oblikami duševnih stisk. Ekipe so predstavile svoje delo, nato pa so vsi skupaj oblikovali nekaj sklepov. Ugotovili so, da so duševne stiske med otroki in mladimi razširjene, da se je situacija zaradi epidemije poslabšala in da se starostna meja otrok, ki se borijo z različnimi oblikami duševnih stisk, niža. Poudarili so tudi vse pogostejše težave mladih s pretirano uporabo pametnih telefonov. Podali so nekaj predlogov o tem, kako bi lahko poskušali izboljšati situacijo ali jo vsaj zajeziti. Razmišljali so o tem, da bi lahko povabili ljudi, ki so določeno duševno stisko že premagali, da jim predstavi svojo izkušnjo, da bi se lahko med šolami povezali in delili materiale in ideje, ki so nastale v okviru šolskih parlamentov (sos nabiralnik, videoposnetki, ki ponazarjajo določeno duševno stisko, da si jo učenci lažje predstavljajo in prepoznajo pri sebi in drugih, izobraževanja za starše,…). Po dva udeleženca iz vsake šole bosta naše sklepe in predloge predstavila na regijskem otroškem parlamentu, ki bo 29.3.2023. Našo šolo bosta zastopali Sara Krebelj in Agata Medved.

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost