Skoči na glavno vsebino

Ekskurzija v Velenje in okolico

Zelo zgodaj zjutraj smo se odpravili proti SV Slovenije. Naš cilj je bilo mesto Velenje, ampak smo se prej ustavili še v Šempetru, kjer smo si ogledali Rimsko nekropolo. To je muzej na prostem, kjer hranijo ostanke nekdanjega rimskega pokopališča. Pot smo nadaljevali v osrčje Šaleške doline in si v mestu Velenje ogledali Velenjski grad. Predstavljena nam je bila tako zgodovina samega gradu kot tudi mesta Velenja, ki je nastajalo po drugi svetovni vojni kot rudarsko mesto. Kot posledica izkopavanja lignita so nastala ugrezninska jezera – mi smo se sprehodili ob Velenjskem jezeru in na drugi strani opazovali tudi Termoelektrarno Šoštanj. Vzeli smo si tudi nekaj prostega časa. Počasi smo se začeli vračati proti domu in se ustavili še v Mozirskem gaju in Muzeju Vrbovec v Nazarjah, kjer so nam predstavili garaško delo lesarjev in gozdarjev. Ekskurzija je bila zelo zanimiva in poučna.

 

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost