Skoči na glavno vsebino

Predstavitev zbornika v Pivki

V sredo, 4. 5. 2016, je bil v pivški knjižnici predstavljen zbornik g. Srečka Likarja. V zborniku so objavljena besedila tudi naši učencev. Pisali so na temo o Pivki. Devetošolka Karin Samsa se je udeležila prireditve in prebrala svojo zgodbo z naslovom Pivka – dom upanja.

»Tavala je dneve in dneve, vedno na robu solz. Počutila se je izgubljeno. Trkala je na vsaka vrata ter prosila za prenočišče. Vsi so jo zavrnili. Vendar Anamarija je bila kljub samoti polna upanja, zato je vztrajala naprej. Šla je do naslednjih vrat, do naslednje ulice, do naslednje vasi. Naredila je še en korak, prehodila še en kilometer in ni se ustavila. Nihče je ni sprejel k sebi, vendar se je kljub kletvicam, ki jih je slišala ko je potrkala na vrata, nasmehnila, se zahvalila in nadaljevala k naslednji hiši. Kljub njeni sreči se je za vsako zavrnitvijo njeno upanje za kanček zmanjšalo. Četudi je bil ta kanček sprva komaj opazen, se je Anamarija bala. S trkanjem na vrata je nadaljevala v strahu. V strahu, da bo njeno upanje izginilo. Z vso močjo je poskušala obdržati svoje veselje ter ljubezen do ljudi. Vendar vrat pred njo je bilo še veliko, noč se je bližala in njeno upanje je prihajalo h koncu.«

(odlomek)

Karin Samsa

 

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost