Skoči na glavno vsebino

Športni dan – Olimpijske igre

Učenci so se po kratkem uvodu, kjer so pogledali kratek film o olimpijskih igrah, razporedili v 7 različnih skupin. Vsaka skupina je dobila zastavo določene države in zapestnico te države.

Po predstavitvi držav s sprehodom in po označenem (atletskem) krogu, so poslušali himno države gostiteljice (slovenska himna). Tik pred otvoritvijo je predsednik 4. razreda naredil še častni krog z olimpijsko baklo in igre so se lahko začele. Učenci so tekmovali v 5 različnih igrah: od olimpijskih krogov, potresa, olimpijskega postavljanja stožcev, olimpijskega meta do iskanja skritega zaklada. Na koncu je potekala prava podelitev, kjer so tri najboljše uvrščene države tudi prejele olimpijske medalje in praktične nagrade. Čisto ob koncu so učenci poslušali himno države zmagovalke.

Teden pred tem se je na temo olimpijskih iger gibal tudi naš vrtec.

Športni dan s tematiko olimpijskih iger je bil izveden kot ena od dejavnosti projekta V vilinskem gozdu, programa Erasmus+.

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost