Skoči na glavno vsebino

OBVESTILO o obveznem ukrepu prefiltriranja in prekuhavanja pitne vode

Kovod Postojna, d.o.o. obvešča porabnike pitne vode na celotnem vodovodnem sistemu Postojna – Pivka, da je potrebno vodo za prehrambne namene obvezno prefiltrirati in prekuhati zaradi presežene motnosti in mikrobiološke neskladnosti pitne vode. Če je voda motna, ji je potrebno odstraniti večino delcev. To dosežemo z usedanjem in nato filtriranjem skozi več plasti – na primer prelikane tkanine ali skozi čist papirnat filter. Ko voda zavre, naj burno vre še 3 minute. Tako pripravljeno vodo hranite v hladilniku v isti posodi, kot ste jo prekuhavali, uporabljate jo lahko 24 ur, izjemoma do 48 ur.

Navodilo za prekuhavanje vode je v celoti objavljeno na spletni strani www.kovodpostojna.si.
Dodatne informacije dobite na telefon 05/7000-780 ali 041/310-070.

Ukrep velja do preklica.

Prosimo za razumevanje.                                   KOVOD Postojna, d.o.o.

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost