Evropska vas 2014 – zaključna prireditev

V petek 9. 5. 2014, so se osmošolci in mentorja udeležili zaključne predstavitve projekta »Evropska vas«v Kopru. Na vsakoletni prireditvi na Titovem trgu v se je zbralo 24 šol, ki so predstavljale države Evropske unije. Naša država je predstavljala Hrvaško, ki je novo pridružena članica.
Letošnja prireditev je bila še bolj posebna, saj letošnje leto Slovenija praznuje svojo desetletnico vstopa.
Z izdelki naših učencev smo okrasili stojnico. Na skupni prireditvi pa smo predali skrinjico dobrot, značilnih za Hrvaško, boginji Evropi, ki je kraljevala sredi prireditvenega odra.

Dopoldnevno druženje šol, učencev, obiskovalcev in staršev je minilo hitro in v krasnem vzdušju. K temu pa je pripomoglo tudi že skoraj poletno vreme.

Violeta Husu