Skoči na glavno vsebino

Pustovanje na šoli – 2014

V pustnem času se v šoli vsako leto pogovarjamo in gledamo slike o izvirnih pustnih šemah. Na pustni torek, 4. 3. 2014, smo imeli na šoli delni kulturni dan. Učenci in otroci iz vrtca so se ta dan po šoli sprehajali v različnih preoblekah.

Srečevali smo princeske, čarovnice, hudičke, gusarje in mnogo drugih likov.
V povorki smo se odpravili odganjat zimo po Dolnji Košani. Sledilo je ocenjevanje najbolj izvirnih mask, ter srečelov in pustni ples.

Obiskali pa so nas celo kurenti s Ptujskega polja. Deset kurentov, s pisanimi trakovi in velikimi zvonovi okrog pasu, je napolnilo jedilnico naše šole. S poskakovanjem in hudim truščem (zvonjenjem) so odganjali zimo in zlo ter napovedali pomlad.
Otroci so si z zanimanjem ogledovali oprave kurentov in se čudili zvoncem, pokrivalom in težkim krznom.

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost