Vrtec Košana osvojil 3. mesto na natečaju Ekošole

Znani so nagrajenci natečaja “Prednovoletno ustvarjanje v sliki”. Zmagovalci so CUDV Draga, Vrtec Most na Soči, OŠ Stopiče, Vrtec Cepetavček in Vrtec Košana. Največ všečkov si je prislužil Vrtec Čebelica pri OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert.

V natečaju so sodelovali starši, otroci in zaposleni. Skupaj smo zbirali material in ideje, potem pa cel mesec december ustvarjali. Z izdelki smo okrasili igralnice in ostale prostore vrtca, ter si tako prislužili nagrado. ČESTITKE VSEM !
V ponedeljek, 24. februarja 2014 je potekalo ocenjevanje najlepših prednovoletnih okrašenih prostorov oz. razredov in igralnic, ki ste jih okrasili z izdelki iz naravnih ali recikliranih materialov.

Na podlagi kriterijev:

– vsebinska ustreznost (skladnost z razpisano temo za posamezno starostno skupino),
– kreativnost in inovativnost (idejna domiselnost),
– dovršenost (estetski vidik),
– uporabnost (v šolskih oz. lokalnih razstavah, dramskih uprizoritvah, ozaveščevalnih oz. okoljskih
akcijah ipd.),
– vključenost otrok oziroma šolarjev (v načrtovanje in oblikovanje kreativnega dela, sodelovanje pri pripravi poročila) in
– kakovost prijave – poročila projekta (jasna strukturiranost dokumenta, vsebinska celovitost, kreativnost predstavitve, uporaba različnih medijev itd.)
je komisija izbrala naslednje zmagovalce.

Nagrajenci v kategoriji OSNOVNA ŠOLA
1. nagrada: CUDV Draga, Ig
2. nagrada: OŠ Jela Janežiča
3. nagrada: OŠ Sava Kladnika Sevnica, POŠ Loka pri Zidanem Mostu
Nagrajenci v kategoriji VRTCI
1. nagrada: Vrtec Most na Soči
2. nagrada: Vrtec Mežica
3. nagrada: Vrtec Košana, Košana
Nagrajenci v kategoriji z reciklirani in naravni materiali:
OŠ Stopiče
OŠ Toneta Pavčka, Vrtec Cepetavček
OŠ Košana, Vrtec Košana
Zmagovalci glede na število všečkov:
1. OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert, Vrtec Čebelica ( 226 všečkov)
2. Vrtec Ivana Glinška, Skupina Sovice (140 všečkov)
3. OŠ Puconci (107 všečkov)

Iskrene čestitke!

Podelitev nagrad bo v petek, 14. marca 2014 na Sejmu Altermed v Celju, v dvorani D ob 13. uri.

Nagrajenci bodo prejeli visokopokrivne notranje zidne barve JUPOL Junior, ki nosijo znako okoljska marjetica.