Skoči na glavno vsebino

Izobraževanje v Bruslju

V novembru sem se preko CMEPIUSA prijavila na izobraževanje: “eSafety in the Future Classroom”. Izbrani smo bili štirje učitelji iz Slovenije. Izobraževanje je potekalo v Bruslju, 16. in 17. decembra 2013, v prostorih European Schoolnet, v učilnici prihodnosti (Future Classroom Lab).

Udeleženih je bilo 20 učiteljev iz osmih evropskih držav. Za uvod smo spoznali nekaj sodobnih multimedijskih naprav, sledilo pa je dvodnevno usposabljanje o e-varnosti, kjer smo razmišljali o usposabljanju in ozaveščanju učencev in njihovih staršev o spletnih pasteh in neznankah, ki lahko zagrenijo vsakdanjik. Le s skrbnim spremljanjem novosti, ozaveščanjem in razumevanjem uporabe in tveganj, je spletno okolje lahko varno, uporabno in spodbudno ter tako omogoča podlago za nova znanja in odkritja. Preko izobraževanj in delavnic morajo učenci in starši spoznati in širiti znanja o virtualnem svetu, ki ga ne smemo zaznavati kot drugačen svet, saj je to le »računalniška« oblika realnega sveta in v njem veljajo zelo podobna pravila. Ta pa je potrebno spoznavati, razumeti in se jih držati. Spoznali smo precej novih strategij in napotkov za delo v šoli v zvezi z e-varnostjo, v večernem času pa smo občutili predpraznični vrvež Bruslja.

Katja Čekada, OŠ Košana

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost