Skoči na glavno vsebino

Čebela, naša prijateljica – naravoslovni dan

Po tradicionalnem slovenskem zajtrku so sledile različne dejavnosti. Najmlajše je najprej obiskala čebelarka ga. Marta Prelc, ki jim je na preprost način predstavila delo in pripomočke čebelarja. Skupaj z njo smo si ogledali poučen video posnetek z ribičem Pepetom o naši Kranjski čebeli.

Učenci nižje stopnje so se naučili tudi ples čebel. Sledilo je delo v delavnicah. Učenci so reševali učne liste težavnostno prilagojene starosti. 4. in 5. razred pa so izdelovali satovje s čebeljimi pregovori.Na predmetni stopnji so takoj po zajtrku imeli razredne ure, kjer so se pogovarjali o vidikih zdrave prehrane s poudarkom na zajtrku. Tudi njih je obiskala čebelarka. Nato so imeli delavnice. Nekaj učencev je likovno ustvarjalo, saj so s tehniko batik na papirju izdelovali okraske iz čebeljega voska. Preostali učenci, skupaj s. 4. in 5. razredom , so za vse učence na šoli sestavili zdravo sadno malico in sicer sadna nabodalca. Po krepčilni malici so izdelovali še reklamne plakate, reševali delovne liste na temo današnjega naravoslovnega dne.Tekom dneva so učenci od 4. do 9. razreda sodelovali še na računalniškem tekmovanju »Bober«.

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost