Prehrana – šola

ŠOLSKA PREHRANA

Tudi letos bomo pripravljali šolsko prehrano za otroke. Pri pripravi jedilnikov sodeluje tudi učiteljica gospodinjstva, ki je odgovorna za šolsko prehrano. Le-ta mora biti kvalitetna in pripravljena v skladu z normativi in priporočili stroke.

MALICA

Za malico se prijavite prvi dan pouka pri razredniku, kasneje pa tudi v tajništvu. Cena šolske malice je 1,10 EUR.

Prijava in odjava je možna v tajništvu šole (ali na tel. 05 72 18 390) in na elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

KOSILO

Cena kosila je 2,60 EUR. Prijavite se enako kot za malico. Spremembe med letom urejajte v tajništvu šole. Odjava za naslednji dan je možna do 8.00 v tajništvu šole (lahko tudi po telefonu). Kosilo se deli od 11.30 do 13.30.

POPOLDANSKA MALICA

Nudimo jo učencem, vključenim v podaljšano bivanje, za ceno 0,30 EUR. Popoldanska malica je kalorično šibkejša (kruh, jogurt, sadje …), v ceno pa je vključen tudi napitek. Cena šolske prehrane se bo usklajevala z rastjo življenjskih stroškov.

POVEZAVA DO RAZPREDELNICE Z ALERGENI

24.6.2024

25.6.2024

26.6.2024

27.6.2024

28.6.2024

DOP. MALICA

Polbeli kruh, puranja šunka v ovitku, rezina paradižnika,  čaj

DAN DRŽAVNOSTI

POLETNE POČITNICE

KOSILO

Mesno zelenjavna rižota, zelena solata

17.6.2024

18.6.2024

19.6.2024

20.6.2024

21.6.2024

Beli kruh, sir, čaj

Mlečni zdrob s čokoladnim posipom

Ovseni kruh, suha salama, rezina paradižnika, čaj

Polbeli kruh, pašteta, čaj

Domače mleko, krof z marmelado

Ješprenova enolončnica, sadna kupa

Njoki z bolones omako, zelena solata

Zelenjavna enolončnica, sadje

Prežganka, puranji zrezek v naravni omaki, pražen krompir

Testenine z paradižnikovo omako,sladoled

Kruh, sok

Sladoled

10.6.2024

11.6.2024

12.6.2024

13.6.2024

14.6.2024

Žemlja šunka – sir, čaj

Polbeli kruh, evrokrem

Čokolešnik, sadje

Beli kruh, ribji namaz, čaj

Črni kruh, kuhan pršut  rezina paradižnika, čaj

KOSILO

Korenčkova juha, svinjska pečenka, kuS kus, zelje v solati

Piščančja juha, piščančja nabodalca, pečen mlad krompir, paradižnikova solata

Jota, carski praženec

Mesne kroglice v  paradižnikovi omaki, pire krompir, zelena solata

Fižolova enolončnica, čokoladni puding s smetano

Kruh, sok

Sladoled

Sadje

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik. Otrokom je vedno na razpolago pitna voda, manj sladkani čaj ali sadni sirup mešan z vodo.* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014.

3.6.2024

4.6.2024

5.6.2024

6.6.2024