ND – Eksotične živali

V četrtek, 23.2.2023, so imeli učenci od 5. do 9. razreda naravoslovni dan. Na šoli sta nas obiskala dva člana Društva Bioexotika. V petih šolskih urah sta nam predstavila življenje nekaterih glodalcev in plazilcev.

Otroci so spoznali činčilo, hrčke, kunca, pajka, kače, kuščarje in nekatere drugi živali. Vse živali so pod veterinarskim nadzorom.

Učenci so v dejavnostih uživali, saj sta nam predavatelja na izredno zanimiv način predstavila in približala živali, s katerimi se ne srečujemo vsak dan.

Poudarek naravoslovnega dne je bil na premagovanju strahu, odpravljanju predsodkov in vzgajanju spoštljivega odnosa do vseh živali.

To nam je vsem skupaj uspelo, saj so se za zaključek prav vsi učenci fotografirali s kačo in činčilo.