Predstavitev projekta kamnoseštvo na stojnici v Pivki

Naše učenke so v petek, 10. 6. 2022, v Pivki, pred Krpanovim domom, predstavile dejavnosti, ki jih na šoli izvajamo v operaciji za uresničevanje ciljev Strategije lokalnega razvoja na območju občin Ilirska Bistrica, Pivka in Postojna – LAS med Snežnikom in Nanosom z naslovom Prihodnost kamnoseštva je v novih tehnologijah, povezovanju in promociji poklica.

Predstavile smo, kako deluje kamnoseški krožek, kaj smo do sedaj izvedeli o poklicu kamnoseka in pokazale naše dosedanje kamnoseške izdelke. Mnogi obiskovalci so bili nad našimi spretnostmi navdušeni, nekateri so celo poskusili oblikovati kamen, saj smo imele s seboj vse potrebno orodje in material. Na stojnici se je predstavilo tudi podjetje Kamnoseštvo Velenik in Varstveno delovni center iz Ilirske Bistrice, s katerimi sodelujemo v projektu.

Več pa v objavi na spletni strani Občine Pivka-klikni

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz Novice - šola

 
 

Deli 
 
 
 
Dostopnost