Prehrana – vrtec

ALERGENIPOVEZAVA DO RAZPREDELNICE

Odjava prehrane – elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

JEDILNIK – VRTEC

21.05.2019

22.05.2019

24.05.2019

ZAJTRK Rženi kruh, tamar namaz, čaja Ovseni kruh, suha salama, kumarice, čaj Koruzni kosmiči z domačim BIO jogurtom, banana Črni kruh, mortadela, paradižnik, čaj Polnozrnati rogljiček, karamelno mleko, jabolko
DOP. MALICA Keksi, sok Sadje Sadno -zelenjavni krožnik Sadje Sadje
KOSILO Piščančja obara, žličniki, pecivo Korenčkova juha, pastičo, radič s fižolom v solati Goveja juha, svinjska pečenka, rizi-bizi, kitajsko zelje s koruzo v solati Ješprenj, puding, domači kompot Piščančja juha, pečen ribji file, krompir z blitvo, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Sadje Keksi, sok Sadje Sadje Grisini, sok
Dop. malico dobi prva starostna skupina. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.Otrokom je vedno na razpolago pitna voda, manj sladkani čaj ali sadni sirup mešan z vodo.*V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilni* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

17.05.2019

ZAJTRK Črni kruh, maslo, marmelada, čaj Polbeli kruh, sveža paprika, kuhan pršut, čaj Mlečni zdrob, suho sadje Ovseni kruh, puranja posebna salama, čaj Koruzni kruh, sirček, bela kava
DOP. MALICA Sadje Keksi, sok Sadno -zelenjavni krožnik Sadje Sadje
KOSILO Mesno zelenjavna rižota, zelena solata s koruzo, banana Zdrobova  juha, BIO goveja pečenka, pire krompir, dušena zelenjava v smetanovi omaki Fižolova enolončnica, jagodni biskvit iz domače kuhinje, domači kompot Piščančja juha, pohan svinjski zrezek, pečen mlad krompir, rdeča pesa v solati Goveja juha, haše omaka, krompirjevi svaljki, radič s fižolom v solati