Prehrana – vrtec

ALERGENIPOVEZAVA DO RAZPREDELNICE

Odjava prehrane – elektronski naslov: prehrana@os-kosana.si

JEDILNIK – VRTEC

11.2.2019

12.2.2019

13.2.2019

14.2.2019

15.2. 2019

ZAJTRK Črni kruh, pašteta, čaj Ovseni kruh, mortadela, kisla paprika,čaj Graham kruh , med, maslo, čaj Čokolešnik, banana Štručka, šunka sir, čaj, jabolko
Kosilo Piščančja juha, piščančja nabodala, pečen krompir, zelena solata Kolerabna enolončnica, pecivo, kompot Goveja juha, svinjska pečenka, zdrobovi njoki, radič z jajcem Zdrobova juha, krompirjev golaž, pečena jabolka Korenčkova juha, pečen ribji file, krompir z blitvo, kompot
POP. MALICA Sadje Sadje Sadje Keksi, sok Grisini, sok
 Dop. malico dobi prva starostna skupina. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.Otrokom je vedno na razpolago pitna voda, manj sladkani čaj ali sadni sirup mešan z vodo.*V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilni* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen v kuhinji.

4.2.2019

5.2.2019

6.2.2019

7.2.2019

8.2.2019

DOP. MALICA Črni kruh, evrokrem,čaj Ajdov kruh, sir, čaj Sadna skuta, polnozrnat rogljiček Rženi kruh. Kuhan pršut, kisla paprika, čaj Prešernov dan
  Shema šolskega sadje in zelenjave: hruška Shema šolskega mleka:  domače mleko
KOSILO Piščančja juha, pečen piščanec v zelenjavni omaki, kus-kus. motovilec v solati Ješprenj s klobaso, štrudelj, kompot Goveja juha, mleta pečenka, pire krompir, dušena zelenjava Zdrobova juha, goveji golaž, rumena polenta, kitajsko zelje
POP. MALICA Sadje Sadje Sadje Grisini, sok

28.1.2019

29.1.2019

30.1.2019

31.1.2019

1.2.2019

DOP. MALICA Polbeli kruh, smetanov namaz s šunko, čaj Mlećni pirin zdrob, suho sadje Beli kruh ocvrta jajca, čaj Ovseni kruh, tunina pašteta, čaj Črni kruh, suha salama, kisle kumarice, čaj
KOSILO Cvetačna juha, pečena puranja prsa, dušen riž, radič v solati z jajcem Fižolova enolončnica, pecivo, kompot Zdrobova juha, mesni polpeti v paradižnikovi omaki, pire krompir, motovilec v solati Zelenjavna enolončnica s hrenovko, puding s smetano

Segedin  golaž, slan krompir v kosih, sadje

POP. MALICA Sadje Sadje Sadje Keksi, sok Sadje

21.1.2019

22.1.2019

23.1.2019

24.1.2019

25.1.2019

ZAJTRK Koruzni kosmiči z mlekom, banana Rženi kruh, ribji namaz, čaj Beli kruh, mortadela, olive, čaj Črni kruh,  tamar namaz, čaj Makova pletenka, kakav, jabolko
Kosilo Piščančja obara, zdrobovi žličniki, pecivo Goveja juha, goveji zrezek v omaki, široki rezanci, zelena solata s koruzo Jota, njoki z marmelado, kompot Korenčkova juha, testenine s paradižnikovo omako, jabolčna čežana Piščančja juha, kaneloni, pečen krompir, rdeča pesa v solati
POP. MALICA Grisini Sadje Sadje Keksi, sok Sadje
Dop. malico dobi prva starostna skupina. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridružujemo pravico spremeniti jedilnik.* Jedi lahko vsebujejo snovi ali proizvode, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost – Uredba EU št. 1169/2011 o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, Uradni list. RS št. 6/2014. Seznam alergenov v posameznih jedeh je objavljen na oglasnih deskah vrtca.

14.1.2019

15.1.2019

16.1.2019

17.1.2019